/  / Złota Księga na 25-lecie branży dealerskiej

Złota Księga na 25-lecie branży dealerskiej

null
null

Światło dzienne ujrzała specjalna publikacja miesięcznika „Dealer” z okazji ćwierćwiecza rynku dealerskiego w Polsce.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
"Złota Księga na 25-lecia rynku dealerskiego w Polsce" to „opowieść o historii branży, rozwoju najważniejszych dealerstw, a także osobistym sukcesie właścicieli i osób zarządzających”.  - W 2015 r. minęło 25 lat od rozpoczęcia w Polsce procesu budowania podstaw rynku sprzedaży nowych samochodów. Wszystkim z nas, którzy pamiętają te początki (...) droga, którą przeszliśmy przez te wszystkie lata, wydaje się prawie nierealna. (...) to tworzenie całej branży, całego obszernego fragmentu polskiej gospodarki. (...) Takie rzeczy zdarzają się bardzo rzadko nie trafiają się każdemu pokoleniu. Nam się trafiły... - napisał we wstępie do "Księgi" Marek Konieczny, prezes Związku Dealerów Samochodów, wydawca publikacji.

W pierwszej części czytelnik otrzymuje obszerny szkic dziejów polskiego rynku i przemysłu motoryzacyjnego. Mamy także przegląd problemów, z którymi od początku lat 90-tych zmagała się branża dealerska, takich jak odliczanie VAT-u, auta z kratką czy zasady funkcjonowania GVO. Druga część to historia wybranych spółek dealerskich, importerskich, ale także ważnych dla motoryzacji firm leasingowych czy ubezpieczeniowych. Specjalne felietony na potrzeby publikacji skreślili m.in.: Jerzy Iwaszkiewicz, Jan Żdżarski czy Marek Konieczny. Publikacja zawiera sporo interesujących zdjęć ludzi tworzących historię branży.
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane