/  / Zimy brak, a przychody Oponeo rosną

Zimy brak, a przychody Oponeo rosną

null
© Oponeo.pl
null

Listopad to kolejny po październiku ciepły miesiąc w zimowym sezonie wymiany opon, podczas którego firmie Oponeo udało się zrealizować więcej zamówień niż rok temu i uzyskać wzrosty przychodów.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W minionym miesiącu spółka Oponeo.pl wygenerowała około 45 milionów zł przychodów, czyli o 8% więcej niż w listopadzie ubiegłego roku. Wyższe przychody są rezultatem wzrostu zamówień. Na polskim rynku Oponeo.pl zrealizowała 8% więcej zamówień w porównaniu z listopadem 2013, jednak najwyższe wzrosty odnotowano na rynkach zagranicznych, które łącznie dały o 59-proc. wzrost.

W przychodach jednostkowych nie są jednak ujęte przychody z rynku brytyjskiego, niemieckiego i tureckiego, a zamówienia z tych rynków stanowią blisko 40% zamówień zagranicznych.

"Tegoroczna aura jest porównywalna do zeszłorocznej pod względem temperatury, jesień jest bardzo ciepła, mimo to w tym roku na rynku krajowym udało się nam zrealizować więcej zamówień - komentuje prezes zarządu Dariusz Topolewski. "Największą sprzedaż w listopadzie odnotowaliśmy w połowie miesiąca, kiedy temperatura zaczęła spadać do około 2°C".

Łącznie przychody za okres od 1 stycznia do 30 listopada bieżącego roku wzrosły o 23% i wyniosły 287,2 mln zł.

Rynek belgijski na celowniku
8 grudnia spółka uruchomiła kolejny sklep zagraniczny, tym razem dla klientów z Belgii. Belgijska strona oponeo.be dostępna jest w dwóch wersjach językowych: holenderskiej oraz francuskiej.

"Według danych, jakie podaje ETRMA, na terenie Belgii i Luksemburga w 2013 roku sprzedanych zostało około 5 mln opon do samochodów osobowych oraz ponad 100 000 opon motocyklowych. Liczymy, że sprzedaż w Belgii rozwinie się równie dynamicznie jak na rynku holenderskim, na którym jesteśmy obecni od 2012 roku - informuje Topolewski.
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane