/  / Zastój w ojczyźnie Pandy

Zastój w ojczyźnie Pandy

null
© FIAT
null

Sierpień nie przyniósł niestety we Włoszech kontynuacji pozytywnego trendu sprzedaży z lipca, kiedy to rynek nowych osobówek zanotował wzrost rejestracji o ponad 5%.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Według wstępnych danych, w wybitnie wakacyjnym miesiącu sierpniu z salonów sprzedaży we Włoszech wyjechało niecałe 53 200 nowych osobówek. To wynik o 0,2% gorszy od tego zanotowanego w analogicznym czasie rok wcześniej.

Wśród rodzimych marek włoskich, które uzyskały w sierpniu wynik na poziomie łącznie ponad 14 700 rejestracji, spadek wynosi około 6,7%. O prawie 9,1% straciła natomiast kluczowa marka Fiat, której wynik lekko przekroczył poziom 11 100 egzemplarzy.

Pewne powody do radości mają natomiast marki zagraniczne na rynku włoskim. Ich łączny wynik (38 400 rejestracji) jest lepszy od tego z sierpnia rok wcześniej o 2,55%.

W ujęciu sumarycznym za okres ośmiu pierwszych miesięcy roku kalendarzowego wynik dla całego rynku osobówek we Włoszech wykazuje wzrost o dynamice ponad 3,5% (925 400 egzemplarzy).
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane