/  / Zakopane testuje elektryczny autobus Solarisa

Zakopane testuje elektryczny autobus Solarisa

Solaris Bus & Coach|
null
© Solaris
null

Miasto Zakopane, Tatrzański Part Narodowy, Polskie Koleje Górskie oraz Polskie Koleje Linowe w ramach projektu EKO Zakopane zdecydowały o testach elektrycznego autobusu marki Solaris.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Całkowicie bezemisyjny i przyjazny środowisku pojazd kursować będzie od dzisiaj do 16 września.

Ze względu na swoje walory ekologiczne elektryczny Solaris będzie wykorzystywany na trasie z centrum Zakopanego do Kuźnic. Rozważana jest także jego eksploatacja na trasie do Morskiego Oka. Wszystko dzięki niezwykle przyjaznemu środowisku napędowi autobusu. Pojazd zasilany energią elektryczną jest wyjątkowo cichy i całkowicie bezemisyjny.

"Myślę, że nie ma lepszego miejsca w Polsce, aby korzystać z tej niezwykle przyjaznej środowisku naturalnemu technologii. Stolica polskich Tatr wydaje się być idealnym miejscem na użytkowanie autobusów bateryjnych - mówi Solange Olszewska, prezes firmy Solaris.

"Mam nadzieję, że zaplanowane testy przekonają decydentów Zakopanego o tym, że autobus elektryczny stanowi przyszłościowe rozwiązanie, które pozwoli odciążyć ruch samochodowy w tej jednej z najpiękniejszych i najbardziej obleganych destynacji turystycznych naszego kraju."

"Test autobusu elektrycznego jest kolejnym punktem na mapie projektu EKO Zakopane. To właśnie dla tatrzańskiej przyrody i naturalnych uroków naszego miasta turyści odwiedzają tak licznie Zakopane. Chcielibyśmy, aby Zakopane stało się najbardziej ekologicznym miastem w Polsce - podkreśla Janusz Majcher, burmistrz miasta.

Pierwszy autobus elektryczny marki Solaris zaprezentowany został w roku 2011. Od tego momentu pojazdy te były testowane w kilkudziesięciu miastach w Europie.

W tym roku firma zrealizowała dostawę autobusu elektrycznego do Klagenfurtu w Austrii, a w drugiej połowie tego roku i na początku przyszłego dostarczy takie autobusy do Brunszwiku i Dusseldorfu.

Autobusy elektryczne firmy Solaris w zależności od infrastruktury miejskiej oraz wymagań trasy, jaką mają obsługiwać, ładowane mogą być na trzy sposoby: ze stacjonarnych punktów zasilania, za pomocą pętli indukcyjnych albo przy wykorzystaniu pantografu i specjalnej linii zasilającej montowanej nad przystankiem.

Ponadto, producent oferuje baterie o różnej pojemności, której wielkość jest dobierana pod kątem potrzeb przewoźnika.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane