/  / Zachęcający początek roku w Europie

Zachęcający początek roku w Europie

null
© Renault
null

W styczniu rejestracje nowych samochodów osobowych na rynku europejskim wzrosły o ponad 5%. To już piąty miesiąc, licząc nieprzerwanie od września 2013, kiedy to trend rynkowy pozostaje na plusie.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Jak informuje stowarzyszenie branżowe ACEA, w styczniu rynek nowych samochodów osobowych w krajach Unii Europejskiej (EU-27) osiągnął wzrost rejestracji o 5,5%, przekroczywszy poziom 935 600 egzemplarzy. Uzyskany wzrost to z jednej strony na pewno dobra wiadomość, jednak ACEA studzi nieco ten optymizm podkreślając, że zanotowany w styczniu wynik jest drugim najniższym liczbowo rezultatem na przestrzeni ostatniej dekady.

W styczniu pięć największych rynków motoryzacyjnych Europy Zachodniej odnotowało następujące wyniki rejestracji nowych samochodów osobowych:
- Niemcy: 206 000 egzemplarzy (+7,2%)
- Wielka Brytania: 154 600 egzemplarzy (+7,6%)
- Francja: 125 500 egzemplarzy (+0,5%)
- Włochy: 117 800 egzemplarzy (+3,2%)
- Hiszpania: 53 400 egzemplarzy (+7,6%)
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane