/  / Z nowym Mondeo i Focusem

Z nowym Mondeo i Focusem

null
© Ford
null

Z nowym Mondeo i zmodernizowanym Focusem w gamie, marka Ford osiągnęła w Niemczech najwyższy udział rynkowy dla miesiąca kwietnia od ponad 10 ostatnich lat.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Na rynku niemieckim rejestracje nowych modeli osobowych marki Ford wyniosły w kwietniu 21 755 egzemplarzy, co stanowi wzrost o dynamice prawie 13%. Udział rynkowy przypadający na Forda zwiększył się o 0,4 pp. do poziomu 7,5%.

Dla porównania, cały niemiecki rynek nowych osobówek odnotował w kwietniu wzrost o dynamice "tylko" 6,3% – do poziomu prawie 291 400 egzemplarzy.

Producent spod znaku błękitnego owalu jest zadowolony zwłaszcza z zainteresowania, jakim cieszy się nowy Ford Mondeo, a także zmodernizowany Focus. I tak w kwietniu rejestracje przypadające na Mondeo zamknęły się wynikiem blisko 2 030 egzemplarzy, co daje wzrost aż o 41,4%. W przypadku Focusa, który ma na koncie 5 600 rejestracji, wolumen jest wyższy od ubiegłorocznego o 22,9%.

Dobrze idzie też na Renem sprzedaż Forda Kugi – w kwietniu omawiany model uzyskał wynik na poziomie ponad 2 920 egzemplarzy (+44,3%). Kuga została też dzięki temu nawet liderem segmentu SUV na rynku niemieckim, uzyskawszy udział rzędu 10%.
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane