/  / Wzrosty we Włoszech

Wzrosty we Włoszech

null
© FIAT
null

Nareszcie lepsze nastroje we Włoszech. W marcu rynek nowych aut na Półwyspie Apenińskim zanotował wzrost rejestracji o ponad 15%.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W marcu zarejestrowano na rynku włoskim łącznie 161 300 nowych osobówek. To o prawie 15,1% więcej niż w analogicznym miesiącu przed rokiem. Wart podkreślenia jest fakt, że mamy tu do czynienia z najdynamiczniejszym wzrostem sprzedaży w ujęciu procentowym licząc od marca 2010.

Również i cały pierwszy kwartał AD 2015 moto-branża we Włoszech kończy na plusie – w sumie zarejestrowano w słonecznej Italii prawie 428 500 nowych modeli osobowych, co daje wzrost o dynamice blisko 13,5%.

Co trzeba jednak dodać, wzrosty na rynku włoskim wynikają w dużej mierze z aktywności wypożyczalni samochodowych, które właśnie teraz realizują wzmożone zakupy w ramach przygotowań do nowego sezonu turystycznego.
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane