/  / Wzrost sprzedaży Porsche

Rynek | Wzrost sprzedaży Porsche

Porsche|
null
© Porsche
null

W ubiegłym miesiącu Porsche AG przekazało klientom na całym świecie 15 800 samochodów, o 22 proc. więcej niż w analogicznym miesiącu przed rokiem. Od stycznia br. producent sportowych aut z Zuffenhausen zwiększył liczbę dostaw o 13 proc., do rekordowych 135 600 sztuk.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
„We wrześniu sukcesywnie realizowaliśmy strategię naszego wzrostu na całym świecie" – powiedział Bernhard Maier, Członek Zarządu Porsche AG ds. sprzedaży i marketingu. „Wraz z premierą Cayenne S E-Hybrid podczas targów w Paryżu oferta
Porsche wzbogaciła się o kolejny, trzeci już hybrydowy samochód typu plug-in. Wzmacniamy tym samym naszą pozycję lidera innowacji w segmencie premium”. mOd stycznia do września br. niemiecka marka dostarczyła w Chinach 32 600 aut, o 19 proc. więcej niż w analogicznym okresie przed rokiem. W Europie liczba dostaw wzrosła w tym czasie o 15 proc., do 43 300 sztuk. Również na rodzimym, niemieckim rynku Porsche odnotowało dwucyfrowy wzrost sprzedaży i przekazało 17 800
pojazdów (+12 proc.).

Jak dotychczas, największym popytem w gamie producenta cieszy się SUV Cayenne, który od stycznia znalazł na świecie ponad 51 tys. nabywców. Na zakup ikony sportowych samochodów – modelu 911 – zdecydowało się 22 900 klientów, a gran turismo Panamera zostało dostarczone w liczbie 18 700 egzemplarzy.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane