/  / Wzrost przyhamował

Wzrost przyhamował

null
null

W maju rynek nowych samochodów osobowych w krajach Europy Zachodniej osiągnął wzrost o dynamice zaledwie 0,2%. To w dużej mierze skutek negatywnego efektu kalendarzowego.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W maju bieżącego roku było mniej dni roboczych niż w analogicznym miesiącu 2014. Dlatego też rynek nowych osobówek w krajach Europy Zachodniej nominalnie osiągnął wzrost rejestracji na poziomie zaledwie 0,2% (1 061 500 egzemplarzy).

Na kluczowym rynku niemieckim spadek rejestracji wyniósł w maju bez uwzględnienia efektu kalendarzowego 6,7%, natomiast we Francji – o 4%. Z drugiej strony kolejny już miesiąc z rzędu utrzymuje się trend wzrostowy w Wielkiej Brytanii (+2,4%), a coraz lepsze nastroje mają dealerzy we Włoszech (+10,8%).

W ujęciu sumarycznym za okres pięciu pierwszych miesięcy wzrost jest jednak bardziej dynamiczny niż w samym maju – łącznie na drogi Europy Zachodniej wyjechało od stycznia ponad 5 583 000 nowych aut, co stanowi wzrost rzędu 6,6%.

Firma analityczna LMC Automotive szacuje, że cały bieżący rok kalendarzowy może zamknąć się wynikiem na poziomie łącznie około 12,9 mln rejestracji, czyli o 6,4% więcej niż za 2014.
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane