/  / Wzrost pod dyktando Mazdy CX-5

Wzrost pod dyktando Mazdy CX-5

null
© Mazda
null

Niemcy. W ciągu ostatnich trzech lat sprzedaż Mazdy nad Renem osiągnęła wzrost o prawie 40%. Bestsellerem w ofercie jest Mazda CX-5.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Według stanu na połowę listopada, rejestracje nowych samochodów osobowych Mazdy na rynku niemieckim przekroczyły już skumulowany wynik za cały rok kalendarzowy AD 2014. Prognozuje się, że wynik tegoroczny zamknie się w granicach około 57 000 rejestracji.

W porównaniu z rokiem 2012 sprzedaż Mazdy na rynku niemieckim wzrosła o około 40%.

Bestseller w gamie
Najchętniej kupowanym modelem w ofercie marki na rynku niemieckim jest w statystykach łącznych Mazda CX-5. Uzyskała ona wynik powyżej 15 000 rejestracji. Na kolejnych miejscach podium plasują się natomiast Mazda3 oraz miejska "dwójka".

Na podkreślenie zasługują też wyniki, jakie na rynku niemieckim notuje Mazda CX-3. Ten niedawno wprowadzony do oferty crossover wysforował się w październiku na pierwsze miejsce podium w rankingu miesięcznym marki. A w listopadzie CX-3 utrzymało prowadzenie.

Jak w Polsce?
Według danych IBRM SAMAR, do końca października rejestracje przypadające na japońską markę przekroczyły nad Wisłą poziom 7 400 egzemplarzy. To oznacza poprawę w skali roku o dynamice powyżej 19%.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane