/  / Wzrost imponujący, ale...

Wzrost imponujący, ale...

Na podstawie danych ANFAC|
null
© Nissan
null

W miesiącu listopadzie rejestracje nowych samochodów osobowych na rynku hiszpańskim zwiększyły się aż o 15,1% w stosunku do analogicznego okresu rok wcześniej.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Na tle wielu innych krajów Europy Zachodniej, gdzie sprzedaż nowych samochodów nadal wykazuje spadki, wzrost rynku hiszpańskiego – już trzeci na przełomie ostatnich miesięcy (w tym o 34,4% w październiku) – z pewnością zasługuje na uwagę, jednak trzeba dodać, że popyt na auta w tym kraju stymuluje system dopłat wrakowych o wartości 2 000 EUR za pojazd.

Licząc łącznie od stycznia, na rynku hiszpańskim zarejestrowano od stycznia prawie 662 200 nowych samochodów osobowych, czyli więcej niż w analogicznym okresie rok wcześniej o 2,1%.

I tutaj mamy wprawdzie wzrost, ale jeśli uzyskany wynik zestawimy np. z tym, jaki wypracowano na Półwyspie Iberyjskim w okresie styczeń-listopad 2007 roku (ponad 1 470 000 sztuk), wówczas widać, jak wiele rynek hiszpański stracił w wyniku ostatniego spowolnienia gospodarczego.


Autor: Rafał Żaglewski
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane