/  / Wyprodukują więcej Qashqaiów

Wyprodukują więcej Qashqaiów

null
© Nissan
null

Nissan zwiększy w Europie zdolności produkcyjne modelu Qashqai. To zdecydowanie najlepiej sprzedające się auto w obrębie całej marki.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Nissan zapowiedział inwestycje o wartości 22 mln funtów, które zostaną spożytkowane w ramach planów zwiększenia zdolności produkcyjnych dla modelu Qashqai w brytyjskim Sunderland – od roku 2017. Jest to wydatek konieczny, ponieważ zakład nie nadąża z realizacją zamówień spływających od dealerów.

Na linii nr 1 w Sunderland produkowany jest obecnie Qashqai oraz elektryczny LEAF. Linia nr 1 pracuje w trybie trzyzmianowym. Na linii nr 2 powstaje natomiast Nissan Juke i Note, a także Infiniti Q30. Tutaj z kolei praca odbywa się na dwie zmiany.

Kompleksowa modyfikacja linii nr 2 – poprzedzająca uruchomienie produkcji Qashqaia – obejmie zgrzewalnię nadwozi, lakiernię oraz sekcję montażu końcowego. Dzięki temu obie linie będą przystosowane do produkcji pojazdów opartych na platformie Common Module Family CMF-C sojuszu Renault-Nissan.

Linia nr 2 w Sunderland – po wprowadzeniu kolejnej generacji Nissana Juke – będzie mogła również obsługiwać platformę CMF-B.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane