/  / Wyprodukowali 250 000 silników 1.0 EcoBoost

Wyprodukowali 250 000 silników 1.0 EcoBoost

null
© Ford
null

Fabryka koncernu Ford Motor w niemieckiej Kolonii ma powody do radości: łącznie wyprodukowano już tam 250 000 egzemplarzy nowoczesnego silnika benzynowego 1.0 z rodziny EcoBoost.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Wielokrotnie nagradzana konstrukcja 1.0 EcoBoost (w tym prestiżowa nagroda International Engine of the Year 2012 i 2013) jest obecnie oferowana w gamie takich modeli z niebieskim owalem na masce jak B-Max, C-Max/Grand C-Max, a także Fiesta i Focus.

Rosnąca popularność omawianego silnika zdecydowała o tym, że w sierpniu ubiegłego roku produkcja w niemieckim zakładzie została podwojona. Od tego momentu z linii produkcyjnej zjeżdża dziennie ponad tysiąc jednostek napędowych.

Jak się szacuje, w całym roku ubiegłym około 37% klientów w Niemczech kupujących egzemplarz Focusa zdecydowało się wybrać wersję z silnikiem EcoBoost. W przypadku rodzinnego B-Maxa jest to nawet 56%.

W przyszłości omawiana jednostka napędowa będzie też dostępna np. w ofercie Mondeo nowej generacji.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane