/  / Wyniki sprzedaży Grupy Fiat w Europie

Wyniki sprzedaży Grupy Fiat w Europie

FIAT|
null
© FIAT
null

W miesiącu wrześniu marki należące do Grupy Fiat sprzedały na rynku europejskim łącznie prawie 65 000 nowych samochodów osobowych. To mniej niż w analogicznym czasie 2012 o około 3,4%.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Uzyskany wynik przełożył się na udział rynkowy rzędu 5,4%, czyli nieco mniej niż w analogicznym miesiącu rok wcześniej (-0,5%).

Licząc łącznie od stycznia, włoski koncern wypracował natomiast na rynku europejskim wolumen powyżej 572 500 egzemplarzy. Udział rynkowy skurczył się o 0,3% do aktualnie 6,1%.

Najbardziej wolumenowa w portfolio marka Fiat uzyskała odpowiednio wynik nieco ponad 50 000 (+0,3%) oraz 444 000 egzemplarzy (-1,8%), natomiast Lancia/Chrysler, której model Ypsilon powstaje w tyskich zakładach Fiat Auto Poland, dołożyła od siebie około 6 000 rejestracji za miesiąc wrzesień (-19,9%) oraz nieco ponad 57 000 egzemplarzy łącznie w okresie od stycznia (-23,1%).


Autor: Rafał Żaglewski
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane