/  / Wyniki produkcji samochodów w Hiszpanii

Wyniki produkcji samochodów w Hiszpanii

null
© SEAT
null

W styczniu bieżącego roku fabryki zlokalizowane na terenie Hiszpanii opuściło łącznie 179 100 samochodów różnego typu. To o prawie 11,9% więcej niż w analogicznym miesiącu 2012.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Jak podkreśla stowarzyszenie branżowe ANFAC, osiągnięty w styczniu wzrost wolumenu stanowi kontynuację pozytywnego trendu z grudnia 2012, kiedy to wyprodukowano w Hiszpanii 118 500 pojazdów (wzrost w stosunku rocznym o nieco ponad 7%).

W styczniu na rynki eksportowe skierowano ponad 151 100 pojazdów wyprodukowanych w Hiszpanii, a więc o 12,2% więcej niż rok wcześniej.

Podkreśla się, że wzrosty wolumenu produkcji oraz eksportu samochodów produkowanych w Hiszpanii udało się osiągnąć w styczniu dzięki efektom wprowadzenia w życie programu dopłat do złomowania starych pojazdów (Plan PIVE) oraz poszukiwaniu nowych rynków zbytu poza krajami EU, z których większość boryka się obecnie ze słabnącą wyraźnie koniunkturą (np. Niemcy, Francja i Włochy).
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane