/  / Wyniki produkcji samochodów w Czechach

Wyniki produkcji samochodów w Czechach

AutoSAP|
null
© Skoda
null

W pierwszej połowie roku produkcja samochodów osobowych oraz lekkich dostawczych (N1) przekroczyła w Czechach poziom 662 500 egzemplarzy. To o prawie 4,8% więcej niż w analogicznym okresie 2011.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Tempo wzrostu jest w prawdzie niższe niż dotychczas, jednak i tak wolumen osiągnął rekordowy wynik liczbowy, a dodatkowo branża motoryzacyjna w Czechach nie odnotowuje spadków, jak ma to miejsce w wielu innych krajach.

Produkcja samochodów w Polsce w czerwcu 2012

W podziale na największych producentów motoryzacji w Czechach prym wiedzie Skoda Auto, której udział w rynku na koniec pierwszego półrocza przekroczył 56,8%. Druga w tym rankingu jest spółka HMMC, z udziałem wynoszącym prawie 24,7%. Na pozycji trzeciej pasuje się natomiast firma TPCA Czech (18,5%), której wolumen produkcyjny zmniejszył się w porównaniu z wynikiem z rok wcześniej.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane