/  / Wyniki Hyundaia zgodne z założeniami

Wyniki Hyundaia zgodne z założeniami

Hyundai|
null
© Hyundai
null

Europejskie stowarzyszenie producentów samochodów ACEA podało, że w lutym 2013 firma Hyundai zwiększyła swój udział w europejskim rynku nowych samochodów do 3,8%.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Liczba zarejestrowanych samochodów koreańskiej marki wzrosła o 1,4% w porównaniu do analogicznego okresu w zeszłym roku, osiągając poziom 31 753 egzemplarzy. Firma zanotowała wzrost pomimo tego, że ogólna sprzedaż na rynku w lutym spadła o 10,2%.

"W tym roku nasze wzrosty nie są stabilne, ale jesteśmy zadowoleni z dotychczasowego wyniku. Naszym celem jest utrzymanie 3,5% udziału w europejskim rynku. Nie zapominamy także o pracy nad długofalowymi projektami, mającymi zwiększyć rozpoznawalność marki Hyundai i lojalność naszych klientów - wyjaśnia Allan Rushforth, wiceprezes i dyrektor operacyjny Hyundai Motor Europe. "Osiągnięcie tych celów stworzy podstawy do dalszego rozwoju naszej firmy w Europie po 2014 roku. Do tego czasu spodziewamy się poprawy sytuacji na europejskim rynku motoryzacyjnym".

Hyundai w ostatnim czasie podjął znaczące inwestycje w rozwój swojej infrastruktury. Ich celem jest poprawa jakości produktów i usług oferowanych przez firmę.

Europa: W lutym rynek nowych samochodów notuje spadek o 10,5%

Jednym z tych przedsięwzięć jest rozwój fabryki w Turcji. Koreańska firma przeznaczyła kwotę około 475 mln EUR na zwiększenie wolumenu produkcji ze 120 000 do 200 000 samochodów rocznie.

Plany rozwojowe dotyczą także europejskiej centrali Hyundai. Nad poprawą jakości i wydajności modeli Hyundai dedykowanych na rynek europejski będzie pracować Centrum Testowe zlokalizowane niedaleko znanego toru wyścigowego Nurburgring w Niemczech. Powstanie centrum to inwestycja na poziomie około 5,5 mln EUR.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane