/  / Wyniki firm członkowskich PZWLP po I kwartale 2013

Wyniki firm członkowskich PZWLP po I kwartale 2013

PZWLP|
null
© PZWLP.pl
null

Po pierwszym kwartale roku floty członków Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów liczyły ponad 105 000 samochodów. Wzrost rok do roku wyniósł 10%, a największa liczba pojazdów przypadła na pełny leasing operacyjny (FSL).

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Według stanu na 31 marca spółki zrzeszone w PZWLP finansowały i zarządzały łącznie 105 006 pojazdami. Oznacza to wzrost w porównaniu z końcem pierwszego kwartału 2012 roku o 10,4% (9 856 sztuk). W full service leasingu (FSL) było 84 067 aut, w leasingu z serwisem (LS) – 12 177, a w wyłącznym zarządzaniu – 8 762 pojazdy.

"Przyrost niemal 10 000 pojazdów w ciągu dwunastu miesięcy wskazuje na systematyczny rozwój flot należących do członków związku. Rok 2013 jest jednak trudny, co widać przy porównaniu wyników kwartał do kwartału. Między 31 grudnia 2012 a 31 marca 2013 roku wzrost był niemal zerowy i taka tendencja („zero plus”) może się utrzymać w ciągu bieżącego kwartału. Obok czynników obiektywnych (sytuacji gospodarczej w Polsce i w Europie) zgodnie z naszymi przewidywaniami następuje wyraźny odwrót od wyłącznego zarządzania. W ciągu roku usługa ta straciła prawie 4% samochodów, a w ciągu ostatniego kwartału prawie 13% - tłumaczy Leszek Pomorski, prezes Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów.

Pierwszą piątkę firm członkowskich PZWLP stanowiły: LeasePlan Fleet Management, Arval Service Lease, Alphabet Polska Fleet Management, Carefleet i BRE Leasing.

Największą flotę w full service leasingu (15 937) oraz w wyłącznym zarządzaniu (3 392 samochody) miał LeasePlan, a w leasingu z serwisem była to firma PKO Leasing (4 284 auta).

Po pierwszym kwartale bieżącego roku PZWLP obejmował 73% samochodów wynajmowanych w full service leasingu oraz prawie 72% wszystkich pojazdów w wynajmie długoterminowym na polskim rynku.

Razem z niezrzeszonym Masterlease łączna liczba samochodów w wynajmie stanowiła niemal 86% rynku.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane