/  / Wyniki finansowe GM za drugi kwartał 2013

Wyniki finansowe GM za drugi kwartał 2013

GM|
null
© Chevrolet
null

Firma General Motors Company ogłosiła zysk netto za drugi kwartał, przypadający na posiadaczy akcji zwykłych w wysokości 1,2 mld USD lub 0,75 USD rozwodnionego zysku netto na jedną akcję.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W wynik ten wliczona jest strata netto ze zdarzeń nadzwyczajnych, które obniżyły dochód netto o 0,2 mld USD lub o 0,09 USD rozwodnionego zysku netto na jedną akcję.

W drugim kwartale 2012 GM osiągnęło zysk netto przypadający na posiadaczy akcji zwykłych w wysokości 1,5 mld USD lub 0,90 USD rozwodnionego zysku netto na jedną akcję.

Zysk netto za drugi kwartał 2013 zawierał wyższe koszty podatkowe o 0,5 mld USD lub o 0,29 USD rozwodnionego zysku netto na jedną akcję w porównaniu z drugim kwartałem 2012 r.

W drugim kwartale 2013 roku przychody netto wyniosły 39,1 mld USD, w porównaniu do 37,6 mld USD uzyskanych w drugim kwartale roku 2012.

Skorygowany EBIT wyniósł 2,3 mld USD w drugim kwartale 2013 r. w porównaniu z 2,1 mld USD w drugim kwartale 2012 r.

"Nadal osiągamy dobre wyniki w Stanach Zjednoczonych i Chinach, czyli na dwóch najważniejszych rynkach zbytu na świecie - powiedział Dan Akerson, prezes i CEO GM. "Odnotowaliśmy dalszą poprawę naszej działalności w Europie i dobre wyniki naszych globalnych marek Chevrolet i Cadillac. Do końca tego roku zamierzamy skupić się na pozyskiwaniu nowych klientów, oferując im wysokiej jakości samochody w atrakcyjnej cenie".

Wyniki regionalne
- GM North America (GMNA) ogłosiło skorygowany EBIT w wysokości 2,0 mld USD w porównaniu z 1,9 mld USD uzyskanymi w drugim kwartale 2012 roku.
- GM Europe (GME) ogłosiło skorygowaną stratę EBIT w wysokości (0,1) mld USD w porównaniu z (0,4) mld USD skorygowanej straty EBIT w drugim kwartale 2012 roku.
- GM International Operations (GMIO) ogłosiło skorygowany EBIT w wysokości 0,2 mld USD w porównaniu z 0,6 mld USD w drugim kwartale 2012 roku.
- GM South America (GMSA) ogłosiło skorygowany EBIT w wysokości 0,1 mld USD w porównaniu z 0,0 mld USD w drugim kwartale 2012 roku.
- Zysk przed opodatkowaniem GM Financial wyniósł 0,3 mld USD w porównaniu z 0,2 mld USD uzyskanymi w drugim kwartale roku 2012.

Przepływy pieniężne i płynność finansowa
W drugim kwartale przepływy pieniężne netto z działalności operacyjnej z części motoryzacyjnej wyniosły 4,5 mld USD, a wolne środki pieniężne z części motoryzacyjnej wyniosły 2,6 mld USD. GM zakończyło ten kwartał bardzo dobrą płynnością osiągniętą na działalności motoryzacyjnej w wysokości 34,8 mld USD.

Środki pieniężne z działalności motoryzacyjnej oraz aktywa finansowe dostępne do sprzedaży wyniosły 24,2 mld USD w porównaniu do 24,3 mld USD na koniec pierwszego kwartału 2013 roku.

"Dobre wyniki uzyskane w tym kwartale to zasługa atrakcyjnych produktów takich jak Cadillac ATS, Chevrolet Impala i Opel Mokka - powiedział Dan Ammann, wiceprezes i dyrektor finansowy GM. "Będziemy nadal realizować założone plany biznesowe, płynnie wprowadzać na rynek nowe produkty i, co najważniejsze, spełniać oczekiwania naszych klientów".  
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane