/  / Wyniki Fiata na rynku włoskim styczeń 2014

Wyniki Fiata na rynku włoskim styczeń 2014

null
© Lancia
null

W miesiącu styczniu marki wchodzące w skład Fiat Chrysler Automobiles sprzedały na rynku włoskim ponad 33 300 nowych samochodów osobowych. To pozwoliło na uzyskanie udziału rynkowego rzędu prawie 28,3%.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Marka Fiat to zdecydowany lider sprzedaży na rynku włoskim. W styczniu rejestracje nowych samochodów osobowych tej firmy przekroczyły 24 700 egzemplarzy, czyli mniej niż rok wcześniej o 4,3%. Udział rynkowy marki wyniósł prawie 21% wobec nieco ponad 22,6% w styczniu 2013.

Marka Lancia/Chrysler zwiększyła natomiast wolumen sprzedaży na rynku włoskim o ponad 13,7%, osiągnąwszy wynik niecałe 5 700 egzemplarzy. Motorem napędowym sprzedaży był Ypsilon, który zajął drugie miejsce pod względem popularności w swoim segmencie z udziałem wynoszącym 14,4%. Co więcej, Ypsilon uplasował się pod względem sprzedaży na trzeciej pozycji wśród wszystkich modeli oferowanych na rynku włoskim, ustępując miejsca tylko dwóm Fiatom: Pandzie oraz Punto.

Marka Alfa Romeo sprzedała zaś na rynku włoskim 2 400 samochodów, co w porównaniu ze styczniem 2013 oznacza spadek wolumenu o 14,4%. Udział rynkowy przypadający na tą markę wynosi aktualnie nieco ponad 2%.

Łącznie zarejestrowano w styczniu na rynku włoskim 117 800 nowych samochodów osobowych, co w porównaniu z analogicznym miesiącem rok wcześniej oznacza wzrost o ponad 3,2%.


Autor: Rafał Żaglewski
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane