/  / Wyniki Fiata na rynku włoskim

Wyniki Fiata na rynku włoskim

null
© FIAT
null

Rok 2013 nie był udany dla rynku nowych samochodów osobowych we Włoszech: branża zanotowała kolejny spadek rejestracji, tym razem o prawie 7,1%. Udział rynkowy przypadający na Grupę Fiat to blisko 28,7%.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W roku ubiegłym Grupa Fiat zanotowała na rodzimym rynku włoskim wynik na poziomie prawie 374 000 rejestracji nowych samochodów osobowych. To o 9,95% mniej niż w roku 2012, przy udziale rynkowym wynoszącym około 28,7%.

Na wolumenową markę Fiat przypadło z powyższego 279 300 egzemplarzy przy udziale rynkowym, który zwiększył się o 0,4% do łącznie nieco ponad 21,4%. Omawiany producent zapewnił sobie miejsce pierwsze i drugie w rankingu najchętniej kupowanych we Włoszech nowych modeli osobowych dzięki wynikom sprzedaży Pandy i Punto.

W przypadku marki Lancia ubiegłoroczny wynik rejestracji na rynku włoskim to 57 000 egzemplarzy. Udział rynkowy przypadający na tego producenta zmniejszył się o 0,7% do około 4,4%. Najpopularniejszym produktem w gamie była Lancia Ypsilon, która na liście wszystkich modeli rynku włoskiego zakończyła rok 2013 na pozycji trzeciej, za Fiatem Punto, ale przed Fiatem 500.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane