/  / Wynik Porsche jeszcze lepszy

Wynik Porsche jeszcze lepszy

null
© Porsche
null

W pierwszym kwartale marka Porsche dostarczyła klientom na świecie łącznie ponad 38 600 samochodów. Dzięki temu o 4,5% poprawiono i tak bardzo dobry już wynik ustanowiony w analogicznym okresie rok wcześniej.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W zestawieniu głównych rynków zbytu Porsche AG najwyższą dynamikę wzrostu dostaw zanotowano w Chinach (+11,8%; 8 840 egzemplarzy). Z kolei w Ameryce sprzedaż przekroczyła 11 600 sztuk (+3,9%), z czego na USA przypadło nieco ponad 10 100 egzemplarzy (+5%).

Na rynku europejskim dostawy Porsche wyniosły w pierwszym kwartale prawie 11 500 egzemplarzy (+1,4%), z czego klienci w Niemczech kupili 4 880 samochodów (+1,8%).

W samym marcu dostawy Porsche AG na rynek światowy zwiększyły się natomiast w stosunku rocznym o 6,1%, osiągnąwszy poziom niecałych 15 400 egzemplarzy.

W ciągu bieżącego roku niemiecka firma liczy na dalszy wzrost sprzedaży, której siłą napędową ma być Porsche Macan, już dostępny w sieci sprzedaży marki na rynku europejskim.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane