/  / Współpraca MAN z Politechniką Krakowską

Współpraca MAN z Politechniką Krakowską

MAN Truck & Bus Polska|
null
© MAN
null

22 stycznia w Instytucie Pojazdów Samochodowych i Silników Spalinowych Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej odbyła się uroczystość przekazania tej placówce naukowej silnika MAN.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Przekazania eksponatu na ręce dziekana Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej Prof. dr hab. inż. Leszka Wojnara dokonał dr Aleksander Susanek, prezes zarządu firmy MAN Trucks, produkującej w Niepołomicach pojazdy ciężarowe klasy ciężkiej.

Przekazany przez firmę MAN Politechnice silnik wyprodukowano w zakładach MAN w Norymberdze. Jest to 6-cylindrowy rzędowy silnik wysokoprężny rodziny D08, Common-Rail spełniający normę emisji spalin Euro IV o mocy 240 KM i maksymalnym momencie obrotowym 925Nm przy obrotach 1200-1800/min.

Udostępnienie studentom Politechniki Krakowskiej wspomnianego eksponatu zapoczątkowało współpracę niepołomickiej fabryki pojazdów ciężarowych MAN z tą placówka naukową i doskonale wpisuje się w strategię społecznej odpowiedzialności w biznesie realizowanej przez koncern MAN na całym świecie.

"Dla placówek akademickich niezwykle istotna jest stała współpraca z zakładami przemysłowymi, ponieważ stwarza to szansę na dostosowanie programu nauczania do wymagań i potrzeb jednostek przemysłowych - podkreślił podczas uroczystości dziekan Wydziału Mechanicznego.

Współpraca z fabryką pojazdów ciężarowych stwarza uczelni możliwość aktualizacji wiedzy, a pozyskanie obiektów badań z przemysłu unowocześnia akademicką bazę laboratoryjną. Otrzymany od MAN silnik spalinowy pozwoli studentom na poznanie najnowocześniejszych rozwiązań z techniki motoryzacyjnej.

"Kooperacja z uczelniami wyższymi jest dla MAN szczególnie ważna. Możemy przekazywać doświadczenia i wiedzę techniczną, a jednocześnie, pozostając w bezpośrednim kontakcie z profesorami, doktorantami i studentami uczestniczyć w przeprowadzanych badaniach naukowych. Współpracując z uczelniami wyższymi w przyszłości, możemy pozyskać wysoko wykwalifikowanych młodych absolwentów uczelni - dodał Aleksander Susanek.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane