/  / Wodorowa ekspansja Hyundaia

Wodorowa ekspansja Hyundaia

null
© Hyundai
null

Hyundai – wraz z dostawami kolejnych egzemplarzy modelu ix35 Fuel Cell – kontynuuje ekspansję na rynku samochodów zasilanych wodorem.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.

Hyundai dostarczył na rynek europejski kolejne 50 sztuk modelu ix35 Fuel Cell. Według producenta to pierwszy na świecie, produkowany seryjnie samochód zasilany wodorem.

Dzięki zrealizowanym właśnie dostawom flota modelu Hyundai ix35 Fuel Cell eksploatowana na Starym Kontynencie liczy już ponad 250 egzemplarzy – to więcej niż wszystkie, oferowane łącznie pojazdy pozostałych producentów.

Na świecie omawiany modelu Hyundaia dostępny jest w 17 krajach – w tym w Australii, Kanadzie, Korei oraz w Stanach Zjednoczonych.

Kolejne rynki europejskie
Dzięki rozbudowującej się infrastrukturze tankowania, wodorowy Hyundai będzie dostępny do końca roku w łącznie 13 europejskich krajach. Liczba ta obejmuje dwa nowe rynki: Hiszpanię oraz Szwajcarię.

Hyundai ix35 Fuel Cell dysponuje elektrycznym silnikiem o mocy 136 KM, który pozwala na osiągnięcie prędkości do 160 km/h. Podczas jazdy "koreańczyk" emituje jedynie parę wodną.

Według danych producenta, maksymalny zasięg samochodu na jednym baku wodoru wynosi prawie 600 km.

Jazdy testowe... w Warszawie!
Jako ciekawostkę warto dodać to, że Hyundai ix35 Fuel Cell weźmie udział jako jedna z premier modelowych na targach Fleet Market 2015 w Warszawie. Wspomniana impreza flotowa szykuje się już 24 listopada w Centrum Expo XXI.

Hyundai ix35 Fuel Cell będzie także dostępny do jazd testowych.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane