/  / Wmurowano kamień węgielny pod nową fabrykę Audi

Wmurowano kamień węgielny pod nową fabrykę Audi

Audi|
null
© Audi
null

Budując nowy zakład w meksykańskim San Jose Chiapa, Audi jeszcze wzmacnia pnącą się w górę sprzedaż na rynku północnoamerykańskim. Położenie kamienia węgielnego w stanie Puebla to oficjalne rozpoczęcie prac na budowie pierwszej własnej fabryki Audi na kontynencie północnoamerykańskim.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W ciągu najbliższych dwóch lat kosztem ponad 900 mln EUR w Meksyku powstanie nie tylko hala do produkcji karoserii, lakiernia i hala montażowa, ale też nowa prasownia.

Od połowy roku 2016 z taśmy zjeżdżać tu będzie nowa wersja generacja popularnego Audi Q5.

"Produkcja jednego z najlepiej sprzedających się modeli w Meksyku pozwoli nam na dalsze kontynuowanie globalnego wzrostu. Rynkowy szlagier, Audi Q5, będzie w przyszłości dostarczany na światowe rynki właśnie z tego miejsca - zapowiada Rupert Stadler, prezes zarządu Audi AG.

Jakie modele Audi powstają w naszej części Europy?

"Tworzenie nowej infrastruktury do produkcji samochodów w Ameryce Północnej oznacza wejście na kolejny, bardzo ważny dla Audi kontynent. Wzmacniamy w ten sposób zdolność do międzynarodowej konkurencji i konsekwentnie realizujemy naszą strategię wzrostu - dodaje Stadler.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane