/  / Włosi wrócą do salonów?

Włosi wrócą do salonów?

null
© FIAT
null

Po 18 miesiącach ciągłych spadków we Włoszech grudzień 2013 przyniósł wreszcie odwrócenie negatywnego trendu dzięki wzrostowi, który wyniósł 1,4%. To niewielka poprawa, ale w styczniu bieżącego roku branża znów zwiększyła sprzedaż – tym razem o ponad 3,2%.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W styczniu rejestracje nowych samochodów osobowych we Włoszech przekroczyły nieznacznie poziom 117 800 egzemplarzy. To o prawie 3,25% więcej niż w analogicznym miesiącu rok wcześniej.

Jak wynika z danych stowarzyszenia ANFIA, na marki rodzime przypadł udział rynkowy wynoszący dokładnie 28,42% wobec 30,06% w styczniu 2013. Firmy wywodzące się spoza Włoch dzięki łącznemu wzrostowi rejestracji o prawie 5,7% zwiększyły natomiast swój udział rynkowy na Półwyspie Apenińskim z 69,94% do aktualnie 71,58%.
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane