/  / Włosi przesiadają się do SUV-ów

Włosi przesiadają się do SUV-ów

null
© FIAT
null

Jeep Renegade – a w ślad za nim również i Fiat 500X – mają coraz więcej do powiedzenia w segmencie miejskich SUV-ów na rynku włoskim. Oba modele powstają w zakładach Melfi na Półwyspie Apenińskim.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Jak wynika z danych włoskiego stowarzyszenia branży motoryzacyjnej ANFIA, cały segment modeli typu SUV/crossover zanotował na Półwyspie Apenińskim wzrost wolumenu z poziomu około 9% w roku 2008 aż do 20,6% na koniec roku ubiegłego. Natomiast w styczniu bieżącego roku udział ten jeszcze podskoczył – do prawie 23,8%.

Co specjalnie nie powinno dziwić, w segmencie miejskich SUV-ów mocno zaczyna rozpychać się we Włoszech koncern Fiat Chrysler Automobiles i jego dwóch reprezentantów – czyli Jeep Renegade oraz siostrzany Fiat 500X. W ciągu zaledwie kilku miesięcy obecności na rynku model Jeepa zapewnił sobie udział w segmencie wynoszący około 15,2%.

W ślad za Jeepem Renegade podąża teraz marka Fiat i jej nowy crossover z oznaczeniem 500X. Według danych styczniowych, udział w segmencie dla tego akurat modelu wynosi we Włoszech już 11,1%. Tylko patrzeć, a w swojej ojczyźnie reprezentant Fiata pod względem popularności dopędzi koncernowego brata z logo Jeep i stanie w szranki z czołowymi rywalami, którzy mogą pochwalić się znacznie dłuższą karierą rynkową.

Fiata 500X oraz Jeepa Renegade produkują zakłady koncernu FCA we włoskim Melfi. Zainteresowanie samochodami jest tak duże, ze w najbliższych miesiącach załoga powiększy się o 1 500 nowych pracowników. Obiekt w Melfi został unowocześniony dzięki inwestycjom wartym ponad 1 miliard euro.


Autor: Rafał Żaglewski
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane