/  / Włochy: Wzrosty w auto-salonach

Włochy: Wzrosty w auto-salonach

null
© FIAT
null

Włoski motorynek zanotował w październiku wzrost rejestracji o ponad 8%. Dobra passa na Półwyspie Apenińskim trwa już 14-ty miesiąc z rzędu.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Według wstępnych danych, w październiku rejestracje nowych samochodów osobowych we Włoszech przekroczyły poziom 132 900 egzemplarzy. To przekłada się na wzrost o prawie 8,6%. Należy jednak dodać, że w analogicznym miesiącu rok wcześniej był jeden dzień roboczy więcej.

Z zestawiania obejmującego natomiast dane zbiorcze od stycznia bieżącego roku wynika, że na włoskim rynku rejestracje lekko przekroczyły poziom 1,330 mln egzemplarzy. To daje wzrost o dynamice 14,7%.

Fiat na własnym podwórku
Cała grupa Fiat Chrysler Automobiles – dzięki wynikowi na poziomie 36 700 egzemplarzy – uzyskała w październiku poprawę rzędu 10,8%. To więcej niż wzrost, jaki wypracowała cała branża motoryzacyjna we Włoszech (+8,6%).

Według danych skumulowanych, od początku bieżącego roku grupa FCA uzyskała w swojej ojczyźnie wzrost o 16,9% dzięki rejestracjom na poziomie łącznie 376 200 nowych osobówek.
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane