/  / Włochy: Lepsza sprzedaż

Włochy: Lepsza sprzedaż

null
© FIAT
null

W maju rynek nowych samochodów osobowych we Włoszech zanotował kolejny wzrost rejestracji – tym razem o dynamice blisko 11%.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W maju rejestracje nowych osobówek na rynku włoskim wyniosły około 146 600 egzemplarzy. To wynik lepszy od tego sprzed roku o 10,8%. Wzrost mamy również w zestawieniu sumarycznym, które uwzględnia wyniki za cały okres od stycznia do końca maja, kiedy to z salonów na Półwyspie Apenińskim wyjechało prawie 726 000 aut (+15,2%).

Analitycy rynkowi podkreślają, że notowane ostatnio na rynku włoskim wzrosty rejestracji nowych osobówek wynikają w dużej mierze z aktywności wypożyczalni samochodowych, które realizują wzmożone zakupy przed nowym sezonem turystycznym oraz w ramach przygotowań do wystawy Expo 2015 w Mediolanie.

Pewien udział we włoskim motorynku przypada też na klientów prywatnych, którzy wreszcie zdecydowali się na wymianę starego samochodu na nowy.
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane