/  / Większe moce dla Klasy G

Większe moce dla Klasy G

Mercedes-Benz|
null
© Mercedes-Benz
null

Mercedes Klasy G kontynuuje kurs wzrostowy. Od 2009 roku do dziś sprzedaż samochodów Klasy G wzrosła ponad trzykrotnie. Ten typoszereg jest na najlepszej drodze do tego, aby w tym roku odnotować swój najbardziej spektakularny sukces w całej historii przedsiębiorstwa.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Zmiany wprowadzone w ubiegłym roku w tym kultowym SUV-ie Mercedes-Benz znacznie podniosły jego walory: obecnie uznawany jest przez klientów za "najlepszy Mercedes G wszech czasów".

Przeprowadzona w ubiegłych miesiącach kompleksowa modernizacja fabryki zlokalizowanej w austriackim Grazu i należącej do firmy Magna Steyr, która już w 1979 roku wyprodukowała na zamówienie pierwsze samochody Klasy G, przyczyniła się do zwiększenia zdolności produkcyjnych aut tej klasy.

Andreas Renschler, członek zarządu koncernu Daimler odpowiedzialny za produkcję i zakupy Mercedes-Benz Cars & Mercedes-Benz Vans, tak wypowiada się na ten temat: "Aby zaspokoić stale rosnący popyt na Klasę G, nasz partner biznesowy, firma Magna Steyr zwiększyła swoje zdolności produkcyjne. Tym samym spełniliśmy wszystkie warunki dla kontynuacji wyjątkowej historii sukcesu tego klasycznego SUV-a".

Współpraca firmy Daimler z Magna Steyr w zakresie produkcji Klasy G sięga 1979 roku, kiedy to narodził się model pierwszej generacji. Kontrakt na produkcję samochodów został przedłużony do 2019 r. dopiero w ubiegłym roku.

Bliskość siedziby Mercedes-Benz G GmbH (siostrzanej spółki koncernu Daimler) w Grazu i fabryki należącej do Magna Steyr umożliwiła wykorzystanie licznych efektów synergii dzięki rozbudowanej i dobrze funkcjonującej sieci połączeń między działami rozwoju produktu, technicznym, konstrukcji prototypów, testów i seryjną produkcją.

Ogromną zaletą tej lokalizacji jest trasa testowa na Grazer Hausberg Schöckl, która nie ma sobie równych na całym świecie: tutaj jeden kilometr trasy testowej odpowiada obciążeniu podczas rzeczywistej eksploatacji na odcinku 50 km.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane