/  / Więcej rejestracji w marcu

Więcej rejestracji w marcu

null
© SEAT
null

Klienci w Hiszpanii kupili i zarejestrowali prawie 80 000 nowych samochodów osobowych. To o 10% więcej niż w marcu rok wcześniej. Pozytywny trend sprzedaży aut osobowych w Hiszpanii utrzymuje się już siódmy miesiąc z rzędu.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Z perspektywy wyników osiąganych jeszcze przed ostatnim kryzysem hiszpański motorynek nadal sprzedaje mało samochodów i stymulowany jest dzięki kolejnej transzy premii wrakowych w ramach programu PIVE, ale pojawiły się też pozytywne sygnały takie jak łatwiejszy dostęp klientów do kredytów oraz lekka poprawa ogólnej sytuacji gospodarczej na Półwyspie Iberyjskim.

W całym pierwszym kwartale rynek hiszpański również wykazuje wzrost rejestracji: dzięki łącznie ponad 202 100 rejestracjom wynik jest lepszy od ubiegłorocznego o 11,8%.


Pierwsza piątka najpopularniejszych marek narastająco od stycznia przedstawia się tak:
1. Volkswagen: 18 132 sztuk
2. Opel: 17 118 sztuk
3. SEAT: 15 842 sztuk
4. Peugeot: 15 353 sztuk
5. Ford: 13 375 sztuk
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane