/  / W salonach przybywa klientów

W salonach przybywa klientów

null
© Audi
null

Tak można krótko podsumować wyniki rejestracji nowych samochodów osobowych w Europie za kwiecień. W porównaniu z analogicznym miesiącem rok wcześniej branża osiągnęła wzrost o dynamice 4,6%.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Jak podaje stowarzyszenie branży motoryzacyjnej ACEA z siedzibą w Brukseli, w kwietniu rejestracje nowych samochodów osobowych na rynku europejskim (kraje EU-27) przekroczyły poziom 1 089 200 egzemplarzy. To o 4,6% więcej aut niż w analogicznym miesiącu rok wcześniej.

Z jednej strony warto podkreślić, że osiągnięty w kwietniu wynik stanowi kontynuację trendu wzrostowego, który utrzymuje się już nieprzerwanie od ośmiu miesięcy kalendarzowych. Z drugiej jednak strony trzeba też zauważyć, że wolumen za kwiecień 2014 jest trzecim najniższym wynikiem kwietniowym dla moto-rynku europejskiego na przestrzeni ostatniej dekady.

Pięć czołowych rynków europejskich uzyskało w kwietniu następujące wyniki w rejestracjach nowych samochodów osobowych:
- Niemcy: 274 100 egzemplarzy (-3,6%)
- Wielka Brytania: 176 800 egzemplarzy (+8,2%)
- Francja: 167 000 egzemplarzy (+5,8%)
- Włochy: 119 100 egzemplarzy (+1,9%)
- Hiszpania: 80 200 egzemplarzy (+28,7%)

Top modele w Polsce kwiecień 2014

Wynik liczony łącznie za cztery pierwsze miesiące bieżącego roku (4 336 000 sztuk) również jest lepszy od wolumenu sprzed roku, wykazując dynamikę wzrostu na poziomie 7,4%.
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane