/  / W Niemczech spadek produkcji

W Niemczech spadek produkcji

null
© Opel
null

Według wstępnych danych, produkcja samochodów osobowych w Niemczech spadła w czerwcu o około 4%, osiągnąwszy poziom 454 800 egzemplarzy.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Niemiecka motobranża jest jednak na plusie, jeśli uwzględnimy wyniki produkcji "osobówek" za całe pierwsze półrocze: rezultat na poziomie łącznie 2 909 600 egzemplarzy wykazuje wzrost o dynamice 6%.

Z danych niemieckiego stowarzyszenia branżowego VDA wynika również, że eksport wyprodukowanych w Niemczech samochodów osobowych osiągnął w pierwszym półroczu poziom około 2 240 300 sztuk (+7%). Dynamika wzrostu byłaby większa, gdyby nie wynik czerwcowy, który przyniósł spadek rzędu 4% (343 000 sztuk).

VDA szacuje, że w całym bieżącym roku kalendarzowym niemieckie fabryki opuści łącznie około 5,65 mln "osobówek". Byłby to wynik lepszy od tego z roku poprzedzającego o 4%.
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane