/  / W maju Porsche dostarczyło klientom ponad 15 000 samochodów

W maju Porsche dostarczyło klientom ponad 15 000 samochodów

Porsche|
null
© Porsche
null

W maju Porsche wyprodukowało 15 020 samochodów, tym samym osiągając wynik wyższy o 12,7% od analogicznego okresu zeszłego roku. Sumarycznie od stycznia w ręce klientów trafiło 67 261 samochodów wyprodukowanych w Zuffenhausen i Lipsku (+19,1%).

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
"W tym roku liczba nowych samochodów dostarczonych do klientów przerosła nasze oczekiwania. Dlatego nawet biorąc pod uwagę wahania rynku, ostrożnie, a jednocześnie optymistycznie patrzymy na drugą połowę roku - mówi Bernhard Maier, członek zarządu ds. sprzedaży i marketingu Porsche AG.

"Model 911 jest najbardziej atrakcyjny dla klientów i miłośników naszej marki na całym świecie. Jest wyjątkowo pożądany szczególnie teraz, w jubileuszowym roku swoich 50-tych urodzin. Postanowiliśmy uhonorować nasz legendarny model ekskluzywną, limitowaną edycją, która zostanie zaprezentowana podczas Motor Show IAA we Frankfurcie i można składać na nią zamówienia już teraz".

Porsche świętuje 50. urodziny 911-ki specjalną edycją modelu

W Stanach Zjednoczonych dokładnie 3 927 klientów cieszyło się z zakupu nowego samochodu Porsche, co jest wynikiem o 38% wyższym niż w tym samym miesiącu w roku ubiegłym.

Z kolei w Chinach, które są drugim co do wielkości rynkiem Porsche, bardzo wysoki wynik z maja 2012 r. został podwyższony jeszcze o 6%, co dało 3 206 dostarczonych egzemplarzy. Ponownie na tym rynku bestsellerem był sportowy SUV Cayenne.

Na całym świecie największą popularnością cieszyły się nowe modele Boxster i Cayman. Porsche dostarczyło do swoich klientów 2 805 samochodów sportowych z centralnie umieszczonym silnikiem; to wynik niemal trzykrotnie wyższy od osiągniętego w maju 2012 r.

W maju bieżącego roku sprzedano około 3 000 sztuk modelu 911, co stanowi o 12% więcej niż rok wcześniej.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane