/  / W lutym Fiat nie narzeka

W lutym Fiat nie narzeka

null
© FIAT
null

Dla grupy Fiat Chrysler Automobiles luty był na rynku włoskim udanym miesiącem sprzedaży. Koncern osiągnął zresztą dynamikę wzrostu, która przebiła wyniki dla całej branży.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W lutym doliczono się na rynku włoskim łącznie ponad 50 000 rejestracji samochodów osobowych, które przypadają na marki z grupy Fiat Chrysler Automobiles. To aż o 32,2% więcej niż w analogicznym miesiącu roku poprzedniego.

W lutym dynamicznie rosła sprzedaż i całego rynku nowych samochodów osobowych we Włoszech (+27,3%), jednak koncernowi FCA szło pod tym względem jeszcze lepiej. Z kronikarskiego obowiązku warto odnotować, że to już czternasty miesiąc pod rząd, kiedy to rejestracje FCA w Italii rosną w tempie szybszym niż cały tamtejszy rynek motoryzacyjny.

Udany start Tipo
Natomiast w ciągu dwóch pierwszych miesięcy roku kalendarzowego grupa FCA uzyskała we Włoszech wynik na poziomie blisko 95 000 egzemplarzy. Czyli od 26,1% więcej niż rok wcześniej. Dla porównania, cały rynek na Półwyspie Apenińskim może pochwalić się wzrostem o dynamice "tylko" 22,6%.

Wszystkie wiodące w gamie modele samochodów FCA miały swój wkład w uzyskanie wzrostu. Tyczy się to również nowego Fiata Tipo, z którego debiutu firma jest bardzo zadowolona.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane