/  / W kwietniu światowy rynek samochodowy na plusie

W kwietniu światowy rynek samochodowy na plusie

RL Polk|
null
© BMW
null

Według danych firmy analitycznej RL Polk, w kwietniu rejestracje nowych samochodów osobowych na świecie przekroczyły poziom łącznie 6 052 700 egzemplarzy. To daje dynamikę wzrostu na poziomie około 8% w stosunku rocznym.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Autorzy opracowania podkreślają, że wynik kwietniowy to z jednej strony konsekwencja dużego popytu na rynku światowym, jednak z drugiej strony należy pamiętać o tym, że na ogólny obraz wpłynął też efekt kalendarzowy w postaci korzystnej różnicy w liczbie dni roboczych między kwietniem 2013 i 2012 roku.

Szacuje się, że w całym bieżącym roku kalendarzowym rynek samochodowy na świecie osiągnie wynik na poziome ponad 73 700 000 egzemplarzy, co byłoby dla sektora nowym rekordem.

W ostatnim czasie prognoza tegoroczna została skorygowana nieznacznie w dół za sprawą zapowiedzi pogarszającej się koniunktury w niektórych krajach Europy Zachodniej (Niemcy, Francja, Holandia, Hiszpania) oraz przede wszystkim dla Rosji. Autorzy opracowania zauważają, że kryzys ekonomiczny z większą siłą rozszerza się teraz na kraje europejskie spoza strefy euro.

Dla Europy Zachodniej prognoza tegoroczna zakłada kolejny spadek rejestracji na rynku samochodowym, który ma osiągnąć poziom najniższy od roku 1993 (nieco ponad 11 350 000 sztuk).
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane