/  / W fabryce Audi roboty same wożą auta

W fabryce Audi roboty same wożą auta

null
© Audi
null

Od lutego w zakładach Audi w Ingolstadt prowadzone są testy, w ramach których dwa roboty samodzielnie transportują samochody z hali produkcyjnej do miejsca tymczasowego magazynowania.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Następnie maszyny zabierają wyprodukowane pojazdy i ustawiają je w porządku według miejsca przeznaczenia tak, by pracownicy działu logistyki mogli załadować auta na wagony. W ten sposób Audi przygotowuje się do pierwszego zastosowania przemysłowego dla takich robotów.

"Dzięki autonomicznemu transportowi naszych samochodów możemy zaoszczędzić pracownikom pokonywania długich odcinków i poprawić ergonomię ich pracy - mówi Hubert Waltl, członek zarządu Audi AG ds. produkcji. "Tego typu systemy mają potencjał, by zasadniczo zwiększyć wydajność naszych procesów produkcyjnych".

Pomysł z robotem o nazwie "Ray" wymyśliła bawarska firma Serva Transport Systems. Maszyna składa się ze stelaża o długości sześciu metrów i szerokości trzech metrów, który za pomocą czujników ocenia pozycję i wymiary samochodu, po czym dostosowuje się do nich.

Następnie robot ostrożnie łapie koła i podnosi pojazd na wysokość do 10 centymetrów. Oprogramowanie sterujące przydziela autu miejsce, na które "Ray" go odstawia. W ten sposób można szybko transportować samochody o długości do 5,3 m i tymczasowo je magazynować.

Gdy na poziomie sortowniczym znajdzie się wystarczająca liczba pojazdów przeznaczonych do wysyłki do tego samego miejsca, wówczas "Ray" przygotuje wozy do załadunku.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane