/  / W dobrym tempie

W dobrym tempie

null
null

Krzysztof Krakowiak, członek zarządu Toyota Leasing Polska: W drugim półroczu tempo może być niższe, tym niemniej prognozujemy utrzymanie wzrostu względem takiego samego okresu w roku 2015. W ofercie Toyoty zadebiutuje nowa gama lekkich pojazdów użytkowych średnich rozmiarów. Będzie to miało wpływ na dotarcie do szerszej grupy odbiorców - również z naszymi usługami finansowania.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Paweł Janas, IBRM Samar: Rewolucja czy ewolucja? Jaką strategię realizuje Toyota Leasing Polska w 2016 roku? Jaka polityka będzie prowadzona w roku przyszłym?

Krzysztof Krakowiak, członek zarządu Toyota Leasing Polska: Biznes podlega ciągłej ewolucji, co wymaga od nas stałego dostosowywania usług  do indywidualnych potrzeb klientów. Obserwacje i doświadczenia kreują nasze  przyszłe działania. Konsekwentnie rozwijamy strategię programu SmartPlan, której celem jest kompleksowa obsługa, optymalizacja kosztów związanych z użytkowaniem i eksploatacją samochodu.

Dziś większość graczy na rynku upatruje duży potencjał wzrostu wśród małych i średnich przedsiębiorstw. TLP także wzięła ich na celownik?

Znaczenie leasingu w Polsce systematycznie rośnie, wszystko wskazuje na to, że tendencja ta nie powinna ulec zmianie w najbliższych latach. Wzrost możliwy jest szczególnie wśród małych i średnich firm, dla których oferujemy  kompleksową ofertę. Do niedawna full serwis leasing oferowany był głównie dużym firmom. Dziś to oferta skierowana także do sektora MŚP, oferta, którą nieustannie dopasowujemy do tej grupy odbiorców.  
Finansowanie aut z wysoką wartością wykupu. Dlaczego uważa Pan, że to dobre rozwiązanie?
O
ferowany Leasing SmartPlan z wysoką wartością wykupu znacząco zmniejsza miesięczny koszt posiadania samochodu. Konstrukcja zakłada spłatę w miesięcznych ratach tylko szacowanej utraty wartości. Niezależnie od formy finansowania, - gotówka, kredyt, leasing klasyczny czy z dużą wartością wykupu - samochód traci zawsze tyle samo na wartości. W leasingu SmartPlan ponosimy zatem faktyczny koszt związany z jego użytkowaniem. Ze względów podatkowych  jest to optymalne rozwiązanie. Wysoki wykup niesie wiele korzyści np. nie wykupując samochodu nie traci się na różnicy pomiędzy 50% odliczeniem podatku przy wykupie samochodu, a pełną kwotą VAT-u należnego przy sprzedaży pojazdu (w zależności od formy opodatkowania). Również przy wykupie przedmiotu jest szereg zalet, które eliminują możliwe straty podatkowe. Na przykład podatnik (PIT)  unika sytuacji, kiedy kosztem może być wyłącznie niezamortyzowana jeszcze wartość pojazdu. Wtedy koszt uzyskania przychodów jest w praktyce bardzo niski czy też brak ryzyka w przypadku odsprzedaży po wartości wykupu.

Czy w Państwa ofercie pojawiły się ostatnio nowe produkty? Czego można oczekiwać w najbliższym czasie?

Konsekwentnie rozwijamy ofertę w ramach produktów SmartPlan. Obecna oferta zakłada szereg opcji takich jak finansowanie ubezpieczenia, kosztów serwisu, które leasingobiorca dopasowuje indywidualnie do swoich  potrzeb.
Po I półroczu 2016 r. spółka notowała ponad 35 proc. wzrost w rankingu rejestracji nowych aut osobowych na firmy leasingowe.

Czy to tempo uda się utrzymać do końca roku?

Pierwsze półrocze 2016 to dobry okres dla grupy Toyota oraz dla Toyota Leasing. Odnotowany wzrost jest wyższy niż średnia w kraju dla sprzedaży samochodów nowych. Wynik ten jest w dużej mierze osiągnięty przez zakupy firm, które stanowią aż 57,5 proc. rynku. W drugim półroczu tempo może być niższe, tym niemniej prognozujemy utrzymanie wzrostu względem takiego samego okresu w roku 2015. W ofercie Toyoty zadebiutuje nowa gama lekkich pojazdów użytkowych średnich rozmiarów. Będzie to miało wpływ na dotarcie do szerszej grupy odbiorców - również z naszymi usługami finansowania.
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane