/  / VW zażegnał konflikt z dostawcami

VW zażegnał konflikt z dostawcami

null
null

Koncern z Wolfsburga zawarł porozumienie z dwoma kluczowymi dostawcami części, dzięki czemu będzie możliwe stopniowe wznowienie normalnej produkcji aut w sześciu niemieckich fabrykach Volkswagena.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Według branżowego magazynu „Automotive News Europe”, spór z dwoma producentami części i komponentów spowodował zawieszenie przez nich dostaw do sześciu niemieckich fabryk Volkswagena, gdzie produkowane są m.in. Golfy i Passaty. Na mocy zawartego dziś porozumienia obaj dostawcy mają stopniowo wznowić transport części do zakładów Volkswagena.

CarTrim (produkuje pokrowce na siedzenia) oraz ES Automobilguss (wytwarza żeliwne części do skrzyń biegów) zażądały od VW odszkodowania w związku z anulowaniem przez niego dużego zamówienia. Zdaniem "ANE", dostawcy twierdzą, że ich przychody w związku z tym zmniejszą się o dziesiątki milionów euro. Jak zauważa „Automotive News”, spór z dostawcami to efekt tzw. afery dieselgate, która zmusiła koncern z Wolfsburga do cięcia kosztów produkcji.

Tomasz Tonder, odpowiedzialny za PR marki VW, potwierdził IBRM Samar, że porozumienie zostało dziś zawarte, a produkcja samochodów ma zostać wznowiona. Zapewnił zarazem, że Volkswagen Group Polska nie ma sygnałów by w związku ze wstrzymaniem produkcji w Niemczech, zmniejszeniu miały ulec dostawy samochodów na polski rynek. Z kolei Dagmara Prystacka, rzeczniczka spółki Volkswagen Poznań, stwierdziła, że spór koncernu z niemieckimi dostawcami "w żaden sposób" nie wpłynął na produkcję samochodów dostawczych marki w Polsce.

Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane