/  / VW: Więcej modeli z platformą MQB

VW: Więcej modeli z platformą MQB

null
© Volkswagen
null

Do roku 2018 największy producent samochodów w Europie zamierza potroić liczbę pojazdów, jakie produkowane są z wykorzystaniem modułowej konstrukcji MQB.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Według aktualnych danych, wolumen produkcyjny w Grupie Volkswagen przypadający na modele oparte na platformie MQB wynosi około 2 milionów egzemplarzy rocznie. Koncern zakłada, że do roku 2018 wartość ta wzrośnie powyżej 7 milionów sztuk.

Platforma MQB stanowi bazę konstrukcyjną dla takich modeli jak m.in. Audi TT oraz Volkswagen Golf VII. W przyszłości rozwiązanie to znajdzie też zastosowanie m.in. w Polo nowej generacji, Volkswagenie CrossBlue (produkt szykowany z myślą o rynku amerykańskim), jak również w modelu Touran nowej generacji.

Architektura MQB pozwala na szerokie wykorzystanie tych samych elementów konstrukcyjnych w pojazdach różnych segmentów oraz różnych marek wchodzących w skład grupy, a co za tym idzie – na znaczne obniżenie kosztów nie tylko w fazie projektowej, ale także przy samej produkcji.

M.in. dzięki tej strategii nowy Volkswagen Touran – prezentowany na załączonym zdjęciu – ma mieć ceny kształtujące się na podobnym poziomie co poprzednik, mimo wzbogaceniu go o najnowsze rozwiązania technologiczne.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane