/  / VW rośnie na świecie i w Polsce

VW rośnie na świecie i w Polsce

VW|
null
© Volkswagen
null

W pierwszych dwóch miesiącach roku Volkswagen przekazał klientom na świecie łącznie 923 100 samochodów osobowych (+3,3%). Także w miesiącu lutym marka odnotowała wzrost sprzedaży: nabywców znalazło 407 600 aut (+1,5%).

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
"Mimo częściowo trudnej sytuacji na niektórych rynkach marka Volkswagen Samochody Osobowe kontynuowała w pierwszych dwóch miesiącach roku dobrą tendencję sprzedaży - podkreśla Christian Klingler, członek zarządu ds. sprzedaży i marketingu koncernu Volkswagen i marki Volkswagen Samochody Osobowe. "Szczególnym powodzeniem cieszyły się przede wszystkim modele up!, Golf i Golf Variant oraz Touran i Tiguan".

Na rynku polskim w pierwszych dwóch miesiącach bieżącego roku zarejestrowano 6 985 nowych samochodów osobowych marki Volkswagen. Wynik ten jest aż o 45,86% większy niż w analogicznym okresie w minionym roku (4 789 sztuk). Udział marki w rynku wzrósł w miesiącach styczeń-luty do 11,4%.

Najpopularniejszymi modelami Volkswagena w omawianym okresie bieżącego roku były Passat (1 739 sztuk), Tiguan (1 487 sztuk), Polo (1 066 sztuk) oraz Golf (911 sztuk).

Na sukces rynkowy wpływ miała dobrze przygotowana oferta samochodów osobowych z homologacją ciężarową. W zestawieniu rejestracji tych samochodów Volkswagen jest liderem na rynku z liczbą 2 709 sztuk. W rankingu tym najpopularniejszymi modelami na rynku są VW Passat oraz Tiguan.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane