/  / VW: Prezes Winterkorn rezygnuje

VW: Prezes Winterkorn rezygnuje

null
null

Martin Winterkorn – prezes zarządu Grupy Volkswagen AG – wczoraj popołudniu ogłosił swoją rezygnację ze stanowiska. Oto oświadczenie Winterkorna w tej sprawie.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
"Jestem wstrząśnięty wydarzeniami ostatnich dni. Przede wszystkim jestem zaskoczony faktem, że w koncernie Volkswagena doszło do tak wielkich uchybień.

Jako prezes zarządu ponoszę pełną odpowiedzialność za ujawnione nieprawidłowości dotyczące silników Diesla i dlatego poprosiłem radę nadzorczą o zawarcie ze mną porozumienia o zakończeniu mojej pracy jako prezes zarządu koncernu Volkswagen. Czynię to w interesie przedsiębiorstwa mimo świadomości, że to nie ja dopuściłem się jakichkolwiek niewłaściwych zachowań.

Volkswagen potrzebuje nowego otwarcia – także w obszarze personalnym. Rezygnując ze stanowiska, otwieram ku temu drogę.

Do działania zawsze motywowała mnie służba dla naszego przedsiębiorstwa – przede wszystkim dla naszych klientów i współpracowników. Volkswagen był, jest i pozostanie nadal moim życiem.

Musimy kontynuować zapoczątkowany proces wyjaśnienia sprawy i przejrzystości działań. Tylko w ten sposób można odzyskać zaufanie. Jestem przekonany, że koncern Volkswagen i jego zespół przezwyciężą ten ciężki kryzys".
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane