/  / Volvo rośnie szybciej niż rynek

Volvo rośnie szybciej niż rynek

null
© Volvo
null

W kwietniu rynek nowych samochodów osobowych w Europie zanotował wzrost rejestracji o ponad 4%. Dynamika wzrostu sprzedaży firmy Volvo Cars jest jednak jeszcze większa.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W kwietniu rejestracje nowych samochodów osobowych na rynku europejskim (kraje EU oraz obszar EFTA) zwiększyły się o 4,2% w stosunku rocznym. Wzrost zanotowała również firma Volvo Cars, jednak bardziej dynamiczny, bo aż o 8,4% (20 840 egzemplarzy). Głównym motorem napędowym sprzedaży marki okazały się takie kraje jak Szwecja, Wielka Brytania, Holandia oraz Hiszpania.

Identyczną sytuację widzimy też przy podsumowaniu wyników sumarycznych, liczonych w okresie styczeń-kwiecień bieżącego roku: cały rynek europejski urósł o 7,1%, jednak dynamika wzrostu Volvo jest jeszcze wyższa (+8,8%).

Komentując osiągnięte wyniki, przedstawiciele spółki wskazują m.in. na dobre przyjęcie przez klientów oferty samochodów dostępnych z nową gamę silników Drive-E.

Przypomnijmy, że najważniejszą premierą Szwedów w tym roku kalendarzowym jest planowana na jesień prezentacja Volvo XC90 nowej generacji (PATRZ TUTAJ). Pierwsze egzemplarze maja trafić do klientów w roku przyszłym.


Autor: Rafał Żaglewski
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane