/  / Volvo Polska reprezentantem dwóch marek

Volvo Polska reprezentantem dwóch marek

VOLVO POLSKA|
null
© Volvo Trucks
null

Kontynuując proces zmian w strukturze sieci Volvo Trucks i Renault Trucks, zapoczątkowany w roku 2012 i sukcesywnie wprowadzany w Europie, w tym również w Polsce, z końcem listopada zmieniła się organizacja reprezentacji obydwu marek na rynku polskim.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
29 listopada dokonał się kolejny, ważny krok w procesie zmian w strukturze sieci serwisowej i sprzedaży Volvo Trucks i Renault Trucks w Polsce. Tego dnia nastąpiło formalne połączenie spółek reprezentujących Volvo Trucks i Renault Trucks na rynku polskim: Sąd Rejonowy dla Wrocławia Fabrycznej Wydział VI Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego wydał postanowienie o połączeniu Volvo Polska Sp. z o.o. z Renault Trucks Polska Sp. z o.o.

Połączenie nastąpiło poprzez przejęcie spółki Renault Trucks Polska Sp. z o.o. przez Volvo Polska Sp. z o.o. i przeniesienie całego majątku Renault Trucks Polska Sp. z o.o. na Volvo Polska Sp. z o.o.

Volvo Polska jest następcą prawnym Renault Trucks Polska na podstawie art. 494 par. 1 oraz 2 Kodeksu Spółek Handlowych.

"Połączenie obu podmiotów ma na celu dalsze doskonalenie obsługi klientów Volvo Trucks i Renault Trucks na rynku polskim, w tym szczególnie dostępu do produktów i usług oferowanych przez obie marki poprzez zoptymalizowaną pod tym kątem sieć sprzedaży i serwisu - podkreśla Małgorzata Kulis, dyrektor zarządzająca Volvo Group Trucks Poland.  

Volvo Polska poprzez organizację rynkową Volvo Group Trucks Poland reprezentuje marki Volvo Trucks i Renault Trucks na rynku polskim, w zakresie wyłącznego przedstawicielstwa sprzedaży nowych samochodów ciężarowych oraz obsługi posprzedażnej tychże pojazdów, realizowaną poprzez:
- 23 punkty sprzedaży Volvo Trucks
- 20 punktów sprzedaży Renault Trucks
- 32 autoryzowane punkty serwisowe Volvo Trucks, w tym 12 w pełni zarządzanych przez Volvo
- 28 autoryzowanych punktów serwisowych Renault Trucks, w tym 7 wspólnych dla obu marek pod szyldem Volvo Group Truck Center, w pełni zarządzanych przez Volvo.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane