/  / Volvo nie zwalnia tempa

Volvo nie zwalnia tempa

null
© Volvo
null

Licząc od początku roku, producent samochodów ze Skandynawii może pochwalić się wzrostem sprzedaży o ponad 10%. Notowania luksusowego Volvo XC90 rosną w bardzo szybkim tempie.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W okresie od stycznia do końca sierpnia Volvo Cars sprzedało na świecie łącznie 331 070 nowych samochodów. To o 10,1% więcej niż w analogicznym czasie roku ubiegłego. W samym tylko sierpniu wyniki podskoczyły natomiast o 8,7%. Dzięki temu rosnący trend utrzymuje się nieprzerwanie już 15-ty miesiąc.

Wśród najszybciej rosnących rynków zbytu Volvo liderem sierpniowych statystyk okazały się Stany Zjednoczone – ze wzrostem o dynamice 29,5% (do łącznie 52 917 egzemplarzy). Amerykańscy klienci najchętniej wybierali XC90, a drugie miejsce listy należy do XC60.

Sprzedaż na rynku chińskim również rośnie w tempie blisko 10%. Od początku roku Volvo znalazło w Kraju Środka klientów na 54 496 aut, przy czym liderem popularności zostały produkowane lokalnie XC60 i S60L.

Natomiast w Europie Zachodniej marka poprawiła swoje ubiegłoroczne notowania o 7%. A zestawienie najchętniej wybieranych modeli Volvo w naszej części świata otwiera XC60.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane