/  / Volvo nie oddaje prowadzenia

Volvo nie oddaje prowadzenia

null
© Volvo
null

W lipcu marka Volvo sprzedała na szwedzkim rynku osobówek o ponad 14% więcej aut niż przed rokiem. Cała branża również osiągnęła wzrost, jednak o mniejszej niż Volvo dynamice (+12,7%).

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W lipcu rejestracje nowych samochodów osobowych Volvo na rodzimym rynku szwedzkim wyniosły prawie 3 700 egzemplarzy. To wynik lepszy od tego sprzed roku o 14,06%. Według przedstawicieli firmy, osiągnięty wzrost to w dużej mierze zasługa dobrego przyjęcia silników z nowej rodziny Drive-E, które łączą osiągi z umiarkowanym apetytem na paliwo.

W rankingu najpopularniejszych modeli osobowych liderem całego rynku szwedzkiego jest nadal Volvo V70/XC70, które w lipcu uzyskało wynik na poziomie prawie 1 400 egzemplarzy.

Co ciekawe, w czołowej szóstce zestawienia aż cztery modele to samochody marki Volvo. Oprócz wspomnianego wyżej Volvo V70 są to kolejno V60/S60 (miejsce czwarte), XC60 (miejsce piąte; +55%) oraz V40 (miejsce szóste).

Volvo V70/XC70 jest też liderem rankingu modeli licząc od początku bieżącego roku. W sumie uzyskany wynik "szweda" przekroczył poziom 12 800 egzemplarzy (+14,5%). Przewaga nad drugim w kolejności konkurentem (Volkswagen Golf) wynosi ponad 4 500 oczek.


Autor: Rafał Żaglewski
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane