/  / Volvo mocne na swoim podwórku

Volvo mocne na swoim podwórku

null
© Volvo Cars
null

Szwedzki rynek nowych samochodów osobowych rośnie nieprzerwanie już od 30 miesięcy. A jak radzi sobie na nim marka znana jako producent modeli V70 czy XC90?

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Pierwsze półrocze przyniosło na szwedzkim motorynku wynik na poziomie łącznie prawie 188 000 rejestracji. To nowy rekord. W porównaniu z analogicznym okresem A.D. 2015 mamy zarazem wzrost o dynamice prawie 11,7%.

Volvo nie ma powodów do narzekań. Na producenta takich modeli jak S90, XC90 czy V40 przypadło z powyższego łącznie 37 500 egzemplarzy. To względem analogicznego okresu rok wcześniej stanowi wzrost o prawie 12,6%. W samym tylko czerwcu rejestracje Volvo na rynku szwedzkim podskoczyły natomiast o 21,8% (cały rynek: +12,5%).

Do Volvo należy udział rynkowy na poziomie około 20% (czerwiec 2016: 22,1%). Drugi w kolejności gracz – czyli marka Volkswagen – kontroluje natomiast 14,6% rynku.
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane