/  / Volkswagen zamieszany w skandal w USA

Volkswagen zamieszany w skandal w USA

null
© Volkswagen
null

Media motoryzacyjne również w Europie szeroko komentują sytuację, w jakiej znalazł się Volkswagen po ujawnieniu podejrzeń co do manipulacji wynikami kontroli spalin diesli na rynku amerykańskim.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Sytuacja jest bardzo poważna. Wygląda na to, że w modelach marki Volkswagen i Audi z silnikami turbodiesel 2.0 TDI dopuszczono się na rynku amerykańskim świadomej manipulacji wynikami kontroli spalin za pomocą specjalnego oprogramowania, które pokazywało inne parametry podczas wymaganych testów homologacyjnych według organizacji EPA, a inne w rzeczywistych warunkach eksploatacyjnych.

Koncernowi grozić mogą gigantyczne kary finansowe (nawet do 18 miliardów USD) – nie wspominając o szkodach wizerunkowych w oczach samych klientów.

Jak przyznaje grupa, rozbieżności dotyczą pojazdów z dieslowskimi silnikami typ EA 189. Na całym świecie takich pojazdów jest około 11 milionów.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane