/  / Volkswagen z lekkim spadkiem

Volkswagen z lekkim spadkiem

null
© Volkswagen
null

Marka Volkswagen Samochody Osobowe pod względem liczby sprzedanych aut zakończyła na minusie zarówno miniony miesiąc, jak i cały pierwszy kwartał A.D. 2016.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Marka Volkswagen Samochody Osobowe globalnie zrealizowała dostawy na poziomie prawie 544 000 egzemplarzy. To o dokładnie 2,7% mniej niż w marcu ubiegłego roku. O ile popyt na rynku europejskim utrzymuje się na praktycznie na niezmienionym poziomie (181 800 egzemplarzy; -1%), o tyle wyraźne spadki nastąpiły m.in. w USA (26 900 sztuk; -10,4%) i Brazylii (22 100 sztuk; -35,2%).

Z kolei na macierzysty rynek niemiecki przypadło w marcu 53 400 osobowych Volkswagenów – czyli o 8,2% mniej niż rok temu.

Natomiast w całym pierwszym kwartale marka z Wolfsburga dostarczyła na świecie łącznie 1 459 500 nowych osobówek (-1,3%).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane