/  / Volkswagen Motor Polska w Polkowicach zwiększa moce produkcyjne

Volkswagen Motor Polska w Polkowicach zwiększa moce produkcyjne

VWMP|
null
© Volkswagen
null

W Volkswagen Motor Polska w Polkowicach wmurowano kamień węgielny pod budowę nowej hali produkcyjnej. Od 2015 zakład będzie produkować najnowocześniejsze silniki Diesla o pojemności 1,6 i 2,0 l w technologii konstrukcji modułowej MDB.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Budowa nowej hali zwiększy moce produkcyjne zakładu Volkswagena z aktualnie 2 400 do 3 400 silników Diesla na dobę.

"Budowa nowej hali umożliwia nam znaczne zwiększenie produkcji. Dzięki temu do 2018 roku będziemy mogli produkować w naszym zakładzie nawet do miliona silników Diesla rocznie - powiedział Christian Bleiel, prezes zarządu i dyrektor zakładu w Polkowicach.

W czasie uroczystej ceremonii starosta powiatu polkowickiego Marek Tramś przekazał na ręce zarządu Volkswagen Motor Polska oficjalne pozwolenie na budowę nowej hali produkcyjnej o łącznej powierzchni 20 000 m2.

Na uroczystości obecni byli również Renata Dembek, zastępca burmistrza Polkowic i Wiesław Sowiński, dyrektor departamentu rozwoju Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Pierwsze modułowe silniki MDB opuszczą taśmę polkowickiej fabryki już w lipcu. Będą one produkowane na istniejącej linii montażowej, która została do tego celu odpowiednio przygotowana technicznie.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane